سه‌شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - September 25 2018
کد خبر: ۲۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
استاندار آذربایجان‌شرقی:
عجب شیر ما - استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی در دولت دوازدهم نیز اولویت اصلی خواهد بود، گفت: همواره در خدمت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران هستیم.

به گزارش عجب شیر ما به نقل از فارس، مجید خدابخش در دیدار اعضای هیأت مدیره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز، از تجار و صنعت‌گران آذری به عنوان مفاخر ملی نام برد و اظهار کرد: خوشبختانه شما فعالان بخش خصوصی توانسته‌اید از طوفان‌های سهمگین اقتصادی سربلند بیرون بیایید و علاوه بر این برای توسعه فعالیت‌های صادراتی خود نیز گام بردارید.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: مشکلات اقتصادی کشور نشان داد که تحریم‌ها با وجود ادعای برخی، کاغذ پاره نبودند و تا حدی اثراتی در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران بر جای نهاده‌اند.

خدابخش با اشاره به افزایش یک شبه قیمت دلار در آذرماه 91 از یک‌هزار به سه هزار تومان گفت: مشکلاتی در گذشته ایجاد شده ولی امروز همه ما وظیفه داریم دست در دست هم داده و این مشکلات و موانع را با هدف توسعه استان، از سر راه برداریم که در تحقق این هدف مهم، فعالان تولید و صنعت نقش مهمی دارند.

استاندار آذربایجان‌شرقی در تبیین نامگذاری امسال به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: براساس تأکید ایشان، مسوولان باید به جای تدوین و تصویب قوانین جدید، راهکارهایی برای اصلاح و یا حذف بسیاری از قوانین موجود که مانع پیشرفت است، بیندیشند.

خدابخش اظهار کرد: شاید در برهه‌ای از زمان، هنر مسوولان در جذب اعتبار از مرکز و هزینه کرد آن در استان بود، اما امروز با توجه به محدودیت منابع دولتی باید نهایت تلاش برای جذب مشارکت بخش خصوصی و افزایش بهره‌مندی از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی صورت گیرد.

وی، حل مشکل اقتصادی کشور را یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت دوازدهم و یکی از مهم‌ترین اولویت‌های خود در استان برشمرد و عنوان کرد: توجه ویژه به مسائل اقتصادی به معنای عدم توجه به سایر حوزه‌ها همچون حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیست.

استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان ابراز کرد: برای دیدار و نشست‌های مشترک با فعالان بخش خصوصی و تلاش برای رفع مشکلات حوزه تولید و صنعت، آماده هستم و خارج از نوبت در خدمت آنان خواهم بود.

در ابتدای این نشست تعدادی از اعضای هیأت مدیره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز به بیان آخرین وضعیت فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی و برخی از مشکلات و چالش‌های این حوزه پرداختند و دیدگاه‌های خود را در خصوص راهکارهای حل مشکلات این بخش ارائه کردند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: