پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ - July 19 2018
کد خبر: ۲۵۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
نایب رئیس مجلس:
عجب شیر ما - نایب رئیس مجلس با بیان اینکه همیشه دلمان می‌خواهد به یکباره همه چیز اصلاح شود، گفت: امکان ندارد فردی که وزارتخانه‌ای را نمی‌شناسد بتوان وزیر کرد و این وزیر به دلیل نشناختن محیط، قوانین، مقررات و مشکلات نمی‌تواند کاری انجام دهداز این رو ثمره این اقدامات روز از نو و روزی از نو می‌شود.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از فارس، مسعود پزشکیان با اشاره به اعلام اخباری مبنی بر تغییر 50 درصدی کابینه دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم اظهار کرد: بنده با تغییر کابینه به این شکل مخالف هستم چراکه اصولاً افرادی که انتخاب می‌شوند، به دلیل مسؤولیت‌های خود ممکن است اشتباه کنند، از این رو هنر این است که افرادی که مشغول به کار هستند را آموزش داد و کمک کرد که راه صحیح را انتخاب کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شناسایی، جمع‌آوری اطلاعات یک مجموعه، برنامه‌نویسی و عمل کردن به برنامه در سطح یک وزارتخانه زمان‌بر است، افزود:چهار سال فرصت و زمانی نیست که تیم جدید آورده شود و تیم جدید، افراد انتخاب کند، حتی زمانی کافی برای آموزش افراد نیست تا این افراد بتوانند برنامه بنویسند و سپس اجرا کنند، اگر برنامه‌ای وجود داشته و افرادی انتخاب شده‌اند که این برنامه‌ها را اجرا کنند و در حین اجرا موانعی برای اجرا وجود دارد، باید این موانع را برداشت.

حدود 40 سال است که افراد تغییر می‌کنند، اما مشکلات روز به روز انباشته‌تر می‌شود

وی با تاکید بر اینکه از لحاظ علمی موانع اجرا  انسان‌ها نیستند، ادامه داد: اگر مشکلات شناخته نشود و به دنبال رفع آن نبود، با تغییر افراد اقتصاد کشور اصلاح نمی‌شود چرا که حدود 40 سال است که افراد تغییر می‌کنند اما مشکلات روز به روز انباشته‌تر می‌شود، مشکل کار در اینجا بوده که مردم تصور می‌کنند که با تغییر افراد مشکلات رفع می‌شود، در حالی که با تغییر افراد نه تنها مشکلات رفع نمی‌شود بلکه صورت مسئله پاک می‌شود.

پزشکیان با بیان اینکه صلاح این است که همین اعضای کنونی در کابینه دوازدهم حضور داشته باشند به شرط اینکه نگاه آنها نسبت به برنامه‌ها با آموزش و تبادل نظرات اصلاح شود، یادآور شد:زمانی که یک فرد با محیط آشنا شده و می‌خواهد اقدامات جدیدی را آغاز کند به این فرد گفته می‌شود که تو نتوانستی در این چهار سال اقدامی انجام دهی و این فرد را تغییر می‌دهند و نفرات بعدی نیز به همین ترتیب، بنابراین در نهایت با افراد متعددی روبه رو هستیم که نمی‌توانند اقدامی انجام دهند.

 وی با اشاره به اینکه مشکل کشور از ابتدای انقلاب تغییر افراد بوده و در این راه مهره‌های خوب و مؤثری از دست رفته است، افزود: زمانی که فردی را با چهار سال تجربه تغییر می‌دهند و فردی صفر کیلومتر را در سمت وی می‌گمارند، این فرد صفر کیلومتر نمی‌تواند جای فردی با چهار سال تجربه را بگیرد،از این رو مشکل در کشور این است که برای افراد احترام قائل نبوده و آموزش کافی به آنها داده نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در ادارات به راحتی رانت، رشوه و توصیه خلاف قانون انجام می‌شود، ادامه داد: افرادی که به صورت نیروی جدید به مجموعه معرفی می‌شوند، درکی از مجموعه ندارند، از این رو وزیر جدید تا زمانی‌ که وزارتخانه و مقررات را بشناسد و افراد جدید را مستقر کند به زمان نیاز است و تا زمانی که گپ و شکاف بین شناخت فرد و مجموعه وجود دارد هر اتفاقی ممکن است در مجموعه رخ دهد.

ایجاد گپ با تغییرات سریع افراد در ادارات

وی اظهار کرد:این شکاف‌ها به دلیل تغییرات سریع افراد به سرعت ایجاد می‌شود و در نتیجه یک عده همیشه از این گپ ایجاد شده سوءاستفاده می‌کنند و نقص کنترل و نظارتی در سیستم ایجاد می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تغییرات سریع افراد مشکل اساسی در اقتصاد، فرهنگ، بهداشت، آموزش و قانون برنامه‌ریزی دولت است، افزود:هنر این نیست که افراد را تغییر دهیم بلکه هنر این بوده که راه صحیح را پیدا کرده و راه صحیح را به درستی اجرا کنیم و به افرادی که راه صحیح را نمی‌دانند، راه رفتن بیاموزیم.

از ابتدای پیروزی انقلاب یا وزارتخانه‌ها ادغام شده‌اند و یا افراد تغییر کرده‌اند

وی با اشاره به اینکه در کشور مشکل اصلی این بوده که بیماری اصلی پیدا نمی‌شود و فرض می‌شود که افراد و یا سیستم مشکل اصلی هستند، ادامه داد: از ابتدای پیروزی انقلاب یا وزارتخانه‌ها ادغام شده‌اند و یا افراد تغییر کرده اند و اکنون نیز دوباره می‌خواهیم وزارتخانه‌ها را تفکیک کرده و به سیستم گذشته بازگردانیم، چراکه مردم تصور می‌کنند با تفکیک و یا ادغام اتفاق خاصی رخ می‌دهد، در حالی که مشکل ادغام و یا تفکیک نیست.

پزشکیان یادآور شد:هنر یک مدیر این است که مشکل اساسی را پیدا کرده و برای مشکل اساسی راه حل صحیح را پیدا کرده و این راه‌حل را به درستی اجرا کند که صحیح اجرا کردن به مهارت، آموزش، زمان و فرصت برای ساختن نیاز دارد.

 نمی‌توان فردی که وزارتخانه‌ای را نمی‌شناسد وزیر کرد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه همیشه دلمان می‌خواهد به یکباره همه چیز اصلاح شود، تصریح کرد: امکان ندارد فردی که وزارتخانه‌ای را نمی‌شناسد بتوان وزیر کرد و این وزیر به دلیل نشناختن محیط، قوانین، مقررات و مشکلات نمی‌تواند کاری انجام دهد، از این رو ثمره این اقدامات روز از نو و روزی از نو می‌شود.

برچسب ها: پزشکیان ، تغییر ، کابینه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: