پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ - July 19 2018
کد خبر: ۲۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
گزارش عجب‌شیر ما از جاری شدن سیل در شهرستان‌های استان
عجب شیر ما - بارش‌های اخیر در استان آذربایجان شرقی باعث جاری شدن سیل و وارد آمدن خسارتی در شهرستان‌های آذرشهر، عجب‌شیر و تبریز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عجب‌شیر ما، بارش‌های روزگذشته منجر به جاری شدن سیلاب در شهرستان‌های آذرشهر، عجب‌شیر و تبریز شد که منجر به ورود خسارات مادی و جان باختن عده‌ای از هموطنان شد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ستاد بحران استان تا این لحظه تاکنون از تعداد 20 مفقودی اعلام شده در شهرستان عجب شیر، جسد 16 تن از جانباختگان این حادثه توسط نیروهای امدادی مدیریت بحران پیدا شده و جستجو برای تعیین سرنوشت 4 مفقودی دیگر این حادثه همچنان ادامه دارد.

این گزارش حاکی است، میزان تلفات حادثه جاری شدن سیلاب در شهرستان آذرشهر نیز تا این لحظه به 14 تن رسیده است. بر مبنای اطلاعاتی که پیش‌ترمنتشر شده است، آمار مفقودی‌های این حادثه در آذرشهر 17 تن و مفقود شدن حداقل 5 خودرو با سرنشین نیز  گزارش شده است.

بر اساس این گزارش جاری شدن سیل در مناطق از شهرستان تبریز نیز خساراتی به برخی تاسیسات در این مناطق وارد آورده است. فرماندار تبریز با اعلام بارش 57 میلی‌متری در سطح شهرستان تبریز اظهار داشت: بارش‌های اخیر در سال‌های گذشته بی‌نظیر است و بر همین اساس نیز آب گرفتگی و جاری شدن سیل در مناطق سیل‌خیز شهر امری طبیعی است. در این میان موضوعی که باعث نگرانی ما بود ساخت و سازها در حریم و حتی در بستر رودخانه به شمار می‌رفت که در خطر جدی قرار داشتند. خوشبختانه با تخلیه این واحدها و اسکان مجدد توانستیم خسارت جانی حادثه را به صفر برسانیم.

ستاد بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز از آمادگی نیروهای امدادی در سطح استان خبرداده و با توجه به احتمال ادامه بارش‌ها در روزهای آتی از مردم خواست تا از نزدیک شدن به مسیل‌ها تا حد امکان اجتناب کنند. بر اساس اعلام ستاد بحران آذربایجان شرقی تا این لحظه برآوردی از میزان خسارات مالی حادثه جاری شدن سیل در شهرستان‌های آذرشهر، عجب شیر و تبریز در دست نیست.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: