سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ - July 17 2018
کد خبر: ۲۳۴۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴
عجب شیر ما - قائم مقام رییس دانشگاه تبریز گفت: راهکارهای گسترش همکاری های علمی میان دانشگاه تبریز و دانشگاه های فرانسه با حضور پییر آندره لوت، رایزن علمی و فنی سفارت فرانسه در تهران بررسی شد.
به گزارش عجب شیر ما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، حمیدرضا قاسم زاده روز دوشنبه در این دیدار با بیان اینکه سابقه آموزش عالی در تبریز به بیش از 700 سال قبل بر می گردد، افزود: دانشگاه تبریز پس از تهران به عنوان دومین دانشگاه قدیمی کشور و از پرافتخارترین دانشگاه های ایران و منطقه، در سال 1326 با دو دانشکده پزشکی و ادبیات شروع به فعالیت کرد.
وی ادامه داد: در زمان حاضر دانشگاه تبریز با بیش از 24 هزار دانشجو و حدود 850 نفر عضو هیات علمی، به عنوان یکی از دانشگاه‌های بر‌تر و جامع ایران، در داخل و خارج از کشور حضوری فعال داشته و بیش از 70 تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های مختلف جهان منعقد کرده است.
رایزن علمی و فنی سفارت فرانسه در تهران، نیز در این دیدار با اشاره به سابقه همکاری علمی فی مابین دو کشور، گفت: در سپتامبر سال 2014 میلادی و با انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی برونو فوشه، سفیر فرانسه در ایران و دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران این همکاری وارد مرحله جدیدی از تبادل دانش فی مابین شد.
پییر آندره لوت، با بیان اینکه در حال حاضر دانشجویان مختلفی از همه قاره ها در دانشگاه های فرانسه تحصیل می کنند، افزود: بیش از 56 هزار پروفسور و استاد وظیفه دانش افزایی 300 هزار دانشجوی خارجی شاغل در رشته های مختلف تحصیلی دانشگاه های فرانسه را برعهده دارند.
وی ادامه داد: هم اینک بیش از یک هزار و 700 نفر دانشجوی ایرانی در رشته های علوم انسانی، علوم پایه، مدیریت و اقتصاد، حقوق و به خصوص پزشکی در دانشگاه های فرانسه مشغول به تحصیل هستند.
مدیر گروه آموزشی زبان فرانسه دانشگاه تبریز نیز در این نشست گفت: این دانشگاه به تازگی به عضویت مجمع دانشگاه های فرانسه زبان در آمده که در آن تمهیدات ویژه ای را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در تمامی رشته ها و امکان بهره مندی آنها از بورس دانشگاه های فرانسه در اختیار گذاشته می شود.
شکرالله اسداللهی اضافه کرد: گروه زبان فرانسه بر اساس همکاری های فی ما بین بخش فرهنگی سفارت و دانشگاه، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی را برای گذراندن دوره های آموزشی و تحقیقاتی و بازآموزی در دانشگاه های فرانسه و استفاده از فرصت های مطالعاتی یک ماهه و 45 روزه، معرفی می کند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: